Doradca Podatkowy Kraków
Profesjonalne usługi podatkowe dla Twojej firmy.

Zwrot PIT do końca 30 lipca

doradca_podatkowyWiele osób zapewne niecierpliwi się już w związku z otrzymaniem swojego należnego zwrotu podatku. Urzędom Skarbowym zostało już na prawdę niewiele czasu. Obowiązujące zasady mówią bowiem, że na zwrot podatku płatnikom mają 3 miesiące od momentu złożenia formularza rozliczeniowego. Wnioskując, im wcześniej złożysz deklarację, tym większa jest szansa na szybszy zwrot podatku. Przypominamy, że na rozliczenie PIT masz czas do 30 kwietnia.

Komu w ogóle należy się zwrot podatku?

Kiedy podsumowujemy opłacone przez nas w ubiegłym roku zaliczki na PIT, może się okazać, że Urząd Skarbowy winny nam jest zwrot podatku spowodowany nadpłatą należności z tytułu podatku dochodowego. Nadpłatę taką zauważyć można szczególnie często w przypadku osób korzystających z ulg podatkowych, pracujących na podstawie umowie zlecenia, o dzieło oraz rozliczających się wspólnie z małżonkiem.

Urząd Skarbowy zazwyczaj nie zwleka ze zwróceniem Tobie tego, co należne, ponieważ wie, że spóźnienie oznacza dla niego karne oprocentowanie. Ty jednak nie masz większego wpływu na czas analizowania Twojej deklaracji przez US. Bez względu na wszystko, instytut ten ma prawo do 3 miesięcy.