Doradca Podatkowy Kraków
Profesjonalne usługi podatkowe dla Twojej firmy.

Zaświadczenie o braku zaległości podatkowych

Zaświadczenie o braku zaległości podatkowych wydawane jest przez urząd skarbowy, na wniosek podatnika. Jest ono najczęściej potrzebne w ramach procedury ubiegania się o kredyt, często jego okazania wymagają także sklepy podczas zakupów na raty czy firmy leasingowe czy urzędy.
Czas oczekiwania na wydanie zaświadczenia to 7 dni, bardzo często jednak zdarza się że wnioskodawca otrzymuje je kolejnego dnia.Opłata wynosi natomiast 21 złotych. Formularz, który należy wypełnić można pobrać ze strony właściwego urzędu lub uzyskać go na miejscu. We wniosku należy zaznaczyć czy chcemy uzyskać potwierdzenie braku zaległości, czy informację na temat wszystkich płaconych podatków.
Istnieje możliwość uzyskania zaświadczenia na temat innego przedsiębiorcy, potrzebna jest jednak jego zgoda pisemna lub zgoda w formie elektronicznej.

Urząd może wydać zaświadczenie dotyczące zaległości podatkowych:
– wspólnika spółki komandytowo – akcyjnej, komandytowej, jawnej, cywilnej i partnerskiej,
– instytucji udzielającej kredytu,
– dzierżawców i użytkowników nieruchomości,
– kontrahentów przedsiębiorstwa,
– małżonka i członków rodziny.

Wniosek można otrzymać w urzędzie, drogą pocztową lub elektroniczną. Stanowi on potwierdzenie sytuacji podatnika i jest aktualny do momentu, w którym ta sytuacja ulegnie zmianie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *