Doradca Podatkowy Kraków
Profesjonalne usługi podatkowe dla Twojej firmy.

Zalety e-rejestracji spółki w trybie S24

Tryb S24 umożliwia zarejestrowanie działalności gospodarczej – spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w uproszczony sposób, bez konieczności podpisania aktu notarialnego. Procedura rejestracji z wykorzystaniem wzorca umowy umożliwia portal dostępny na stronie ministerstwa Sprawiedliwości.

Zaletą rejestracji spółki w trybie S24 jest duża oszczędność czasu. Tradycyjna procedura może potrwać nawet kilka miesięcy. Przyczyną takiej sytuacji jest nadmierne obciążenie urzędników sądowych, którzy zwyczajnie nie nadążają z rejestracją kolejnych podmiotów gospodarczych.

Elektroniczna forma wpisu znacznie redukuje czas procedury, ponieważ trwa jedynie 24 godziny. Kolejnymi walorami założenia przedsiębiorstwa przez Internet są znacznie niższe opłaty. Wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym wiąże się z opłatami takimi jak taksa notarialna, opłata złożenie wniosku do KRS oraz za ogłoszenie w MSiG. W trybie S24 wnioskodawca opłaca jedynie opłatę za wpis do KRS (który jest tańszy aż o połowę) oraz za wpis w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *