Doradca Podatkowy Kraków
Profesjonalne usługi podatkowe dla Twojej firmy.

Własna działalność zamiast pracy na etat?

Coraz więcej osób rezygnuje z pracy na etacie, aby pracować w formie samozatrudnienia. Dzieje się tak, między innymi dlatego, że praca na etacie zazwyczaj wiąże się z niskimi zarobkami, które są zależne od decyzji pracodawcy i wielu pracowników latami czeka na awans lub podwyżkę. Ponadto praca na etacie to zazwyczaj sztywne godziny pracy. W dodatku do pracy nie motywuje niewielka decyzyjność oraz praca na czyjś sukces.

Prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej to dla wielu osób szansa na podniesienie zarobków, na zwiększenie swoich kompetencji i możliwości, a także szansa na dynamiczny rozwój kariery. Oczywiście za samozatrudnieniem stoi cały szereg obowiązków przedsiębiorcy, jak choćby prowadzenie księgowości, ale jest to forma, która daje ogromne możliwości. Tak naprawdę wykorzystywanie potencjału tej formy zatrudnienia zależy wyłącznie od samego przedsiębiorcy, jego odwagi, pracowitości, umiejętność zarządzania, formułowania celów, pozyskiwania klientów. Z czasem prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej może przerodzić się w tworzenie dynamicznie rozwijającego się przedsiębiorstwa, które buduje szeroki zespół pracowników i staje się liderem na rynku w swojej branży.

To czy samozatrudnienie będzie dobrą decyzją należy zdecydować samodzielnie. Nienormowany czas pracy daje ogromną swobodę działania, ale z drugiej strony niekiedy prowadzenie własnej firmy wymaga dyspozycyjności nawet w nocy czy w święta.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Call Now