Doradca Podatkowy Kraków
Profesjonalne usługi podatkowe dla Twojej firmy.

SLIM VAT – wprowadzenie zmian w rozliczeniach VAT

Ministerstwo Finansów przedstawiło projekt zmian „SLIM VAT”, którego celem jest uproszczenie oraz unowocześnienie rozliczeń VAT. Zgodnie z planowanymi zmianami wprowadzone mają być rozwiązania, które ułatwią wypełnianie obowiązków podatkowych małym firmom. Głównym założeniem jest skrócenie do minimum czasu poświęcanego na wypełnianie obowiązków podatkowych poprzez zniesienie niektórych formalności.

Został wykonany odpowiedni audyt obowiązków podatników, którego celem jest redukcja barier stanowiących przeszkodę dla rozwoju polskiej przedsiębiorczości.

W planowanych rozwiązaniach znajdą się Proste fakturowanie, ułatwienia dla eksporterów, wspólne kursy walut z podatkiem dochodowym, korzyści finansowe. To cztery główne obszary, w których zostaną wprowadzone zmiany.

SLIM VAT oznacza podatek prosty w obsłudze, dostosowany do lokalnej specyfiki państwa, w którym funkcjonuje. To podatek nowoczesny, w którym wdrażanie kolejnych rozwiązań technologicznych i e-usług administracji łączy się ze zmniejszaniem obowiązków ciążących na podatnikach.

Warto zaznaczyć, że na zmianach skorzystają również większe firmy.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *