Doradca Podatkowy Kraków
Profesjonalne usługi podatkowe dla Twojej firmy.

Rejestracja spółki przez Internet

Rejestracja spółki z o.o. przez Internet odbywa się na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości za pomocą wzorca umowy. Oto instrukcja jak to zrobić krok po kroku:

  1. Zarejestruj konto użytkownika w systemie e-KRS – na etapie zakładanie konta musisz dokonać autoryzacji za pomocą podpisu podpisem kwalifikowanym lub podpisem za pomocą profilu ePUAP.
  2. Przygotuj dane do zarejestrowania spółki – dane, które będą Ci potrzebne do założenia spółki to m.in.: nazwa spółki, dane adresowe spółki, właściwy sąd rejestrowy, lista wspólników.
  3. Wprowadź dane do formularza wniosku w systemie – aby wprowadzić dane do formularza w systemie musisz: wypełnić formularz i dokumenty związane z rejestracją spółki, wypełnić wniosek o wpis do KRS, zdefiniować przedmiot działalności rejestrowanej spółki zgodnie z kodami PKD (za ich pomocą wskazujesz czym będzie zajmowała się Twoja firma). 
  4. Zweryfikuj dokumenty i wniosek oraz podpisz je – sprawdź dokumenty i podpisz je za pomocą kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub podpisem e-PUAP. 
  5. Opłać wniosek i złóż dokumenty w sądzie rejestrowym – na opłaty składają się następujące koszty: opłata za wpis do KRS, opłata za ogłoszenie pierwszego wpisu w MSiG, opłata manipulacyjna operatora płatności.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *