Doradca Podatkowy Kraków
Profesjonalne usługi podatkowe dla Twojej firmy.

Opodatkowanie spółki

opodatkowanie spółkiDecydując się na rozpoczęcie własnego biznesu, musimy być świadomi konieczności płacenia podatków do rządu. Pewne opłaty są bowiem konieczne, by działalność gospodarcza mogła normalnie funkcjonować.

Ważne jest, by wybrać odpowiednią formę opodatkowania. Warto zapoznać się ze wszystkimi ofertami, przeanalizować je. Wybór należy do Ciebie! Nie zwlekaj jednak! Decyzję o formie opodatkowania podjąć musisz przed początkiem roku podatkowego. Dokonuje się tego zazwyczaj w pierwszym miesiącu nowego roku.

Jeżeli kwota naszych dochodów jest wysoka, to mamy możliwość wyboru podatku liniowego lub ucieczki od podatku 32 %. Niestety wybranie podatku liniowego oznacza zrezygnowanie z wielu ulg i odliczeń, które przeznaczone są dla podmiotów opodatkowanych na zasadach ogólnych.

Jakie opcje ma do wyboru podatnik?

  • -zasady ogólne – podatek 18% i 32 %,
  • -podatek liniowy – 19%,
  • -karta podatkowa – przeznaczona tylko dla małych działalności. Dzięki karcie podatkowej ilość formalności związanych z prowadzeniem działalności praktycznie zmniejsza się do zera,
  • -ryczałt ewidencjonowany – opłata pobierana od przychodu. Opcja ta jest wybierana zazwyczaj wtedy, gdy koszt przychodów jest niski.

Wszystko to jest tylko teorią. Jeżeli nadal nie jesteś zdecydowany jaką formę opodatkowania powinieneś wybrać, zgłoś się do nas! Nasi specjaliści chętnie pomogą ci podjąć najlepszą decyzję. Zapraszamy do kontaktu!

Zachęcamy do zapoznania się z tematem jakim jest sprawozdanie finansowe.