Doradca Podatkowy Kraków
Profesjonalne usługi podatkowe dla Twojej firmy.

Niższe podatki – czy to możliwe?

Dowiedz się więcej o SPÓŁCE CYWILNEJ!

Jest kilka sposobów, dzięki którym przedsiębiorcy mają możliwość płacenia niższych podatków. Każda metoda uwarunkowana jest specyfiką firmy i działalnością jaką się zajmuje. Najczęściej przedsiębiorcy prowadząc własny biznes zobowiązani są do płacenia podatku dochodowego oraz podatku od towarów i usług (VAT), jednak część właścicieli firm uiszcza również podatek od czynności cywilnoprawnych, podatek akcyzowy czy podatek od nieruchomości.

Obniżenie zobowiązań podatkowych niekoniecznie związane jest ze skomplikowanymi działaniami, w wielu przypadkach wystarczy ogólne rozeznanie, aby wybrać najlepszą z możliwości.

Sposoby na płacenie niższych podatków:
– uproszczona zaliczka na podatek dochodowy – właściciel firmy przez cały rok podatkowy uiszcza zaliczkę w jednej, stałej wysokości,
– zmiana czasu rozliczenia podatku z miesięcznego na kwartalne – sposób dla małych podatników i przedsiębiorców rozpoczynających działalność gospodarczą, którzy nie prowadzili jej w ciągu dwóch lat poprzedzających założenie firmy,
– skorzystanie z ulg podatkowych – wariant dostępny dla nowopowstałych firm. Są dwie ulgi podatkowe, z których mogą skorzystać działalności gospodarcze: ulga dla małych podatników w ramach pomocy de minimis oraz opłacanie składek ubezpieczeniowych na preferencyjnych warunkach.