Doradca Podatkowy Kraków
Profesjonalne usługi podatkowe dla Twojej firmy.

Jakie zalety ma spółka z o.o.? Dlaczego warto ją wybrać?

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to jedna z najchętniej wybieranych form prawnych przedsiębiorstw. wynika to między innymi z tego, że spółka z o.o. ma wiele zalet, szczególnie ważnych dla przedsiębiorców. Pierwszą z nich jest najbardziej doceniana przez wszystkich przedsiębiorców ograniczoną odpowiedzialność wspólników. Dzięki niej wspólnicy odpowiadają za zobowiązania spółki tylko do wysokości wniesionego kapitału, a nie całym swoim prywatnym majątkiem. Kapitał ten musi wynosić minimalnie 5 000 złotych.

Do założenia spółki z o.o. wymaga się zgromadzenia kapitału w wysokości minimum 5 000 złotych. Jak na spółkę, która całkowicie ogranicza odpowiedzialność wspólników, jest to stosunkowo niewielki wymóg. Założenie spółki akcyjnej jest bowiem znacznie droższe.

Wymaganie niskiego kapitału zakładowego w spółkach z o.o. powoduje, że koszty założenia tej spółki też nie są wysokie. Ustalana od wysokości kapitału początkowego taksa notarialna najbardziej kształtuje koszty założenia spółki z o.o. Jeżeli ustanowiony w spółce kapitał jest niski, koszty założenia spółki z o.o. również są niskie. Natomiast decydując się na założenie spółki z o.o. przez Internet można zaoszczędzić na samej rejestracji w KRS.