Doradca Podatkowy Kraków
Profesjonalne usługi podatkowe dla Twojej firmy.

Czy warto zostać księgowym?

Wiele osób łączy zawód księgowego z ogromnymi okularami, wielkimi księgami i skomplikowanymi tabelkami w Excelu. Tymczasem nic bardziej mylnego!
Kształcenie się w zawodzie księgowego daje doskonałe perspektywy oraz niemal pewne miejsce pracy. Wizerunek stereotypowego księgowego również przeszedł w niepamięć.
Firm na rynku wciąż przybywa, a wraz z nimi obowiązków księgowych. Skomplikowane przepisy prawne i surowe kary za ich nieprzestrzeganie sprawiają bowiem, że większość przedsiębiorców przekazuje opiekę nad firmowymi rozliczeniami profesjonalistom, zapewniając sobie równocześnie pełne bezpieczeństwo.

Aby pracować w rachunkowości trzeba być osobą cierpliwą, lubiącą ład i porządek. Dodatkowym ułatwieniem bez wątpienia będą zdolności analityczne i umiejętność szybkiego przetwarzania informacji.
Będąc księgowym musisz też na bieżąco śledzić nowinki technologiczne, które usprawnią Twoją pracę. Świat szybko kroczy do przodu,  więc jeśli pozostaniesz z tytułu zostaniesz wykluczony z rynku.

Jak zostać księgowym?
Należy ukończyć studia wyższe o kierunku finanse i rachunkowość, najlepiej na uniwersytecie ekonomicznym. Dyplom w ten sposób zdobyty otworzy Ci drzwi do wielkiego świata liczb i akt.