Doradca Podatkowy Kraków
Profesjonalne usługi podatkowe dla Twojej firmy.

Czy da się zarobić na agencji ubezpieczeniowej?

Wiele niewtajemniczonych osób myśli, że założenie agencji ubezpieczeniowej wiąże się z wymaganym wkładem własnym, którego wartość przerasta możliwości dopiero wchodzących na rynek przedsiębiorców. Jest to błędne założenie, ponieważ agencja jedynie pośredniczy w procesie ubezpieczenia klientów, a dochody firmy zależą od uzyskanych prowizji. 

Czynnikiem wystraszającym nowych agentów ubezpieczeniowych jest duża konkurencja na rynku. Niestety nie ma skutecznego sposobu, na to jak energicznie wejść na rynek ubezpieczeniowy. Na pewno przed założeniem działalności warto posiadać wyrobioną siatkę kontaktów, która umożliwi stałe pozyskanie nowych klientów. Prawdą jest, że wiele osób decyduje się na danego usługobiorcę, ponieważ słyszą o nim dobre opinie, dlatego bez osób, które są w stanie zareklamować nasze usługi bardzo trudno jest zdobyć pierwszych klientów.

W celu uzyskiwania jak najlepszych kontaktów warto zadbać o wysokie zdolności interpersonalne. Należy pamiętać, że rozwinięta kultura osobista, nienaganna mowa ciała oraz przekonujący dialog może zdziałać cuda przy nakłanianiu potencjalnych klientów do skorzystania z naszych usług.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *