Doradca Podatkowy Kraków
Profesjonalne usługi podatkowe dla Twojej firmy.

Nowe podatki już w 2021 roku

Sektor podatkowy w szczególności odczuje zmiany przewidziane na nadchodzący 2021 rok. Warto wiedzieć na jakie zmiany się przygotować, ponieważ dotyczyć one będą kilku nowych danin.
Jednym z najbardziej odczuwalnych dla przedsiębiorców ale i kupujących będzie podatek cukrowy. Przedsiębiorcy sprzedający produkty zawierające cukier, do których wlicza się również alkohol i substancje aktywne. Opłaty będą wynosiły:

    • – 50 gr. za litr napoju słodzonego
    • – 10 gr. za litr napoju z substancją aktywną
    • – 5 gr. za każdy gram cukru powyżej 5 gram na 100 ml

Nowy podatek w 2021 roku objąć ma również “małpki”, czyli alkohole sprzedawane w opakowaniach o objętości do 300 ml.
Zmiany podatkowe również wprowadzone zostaną w sferze podatku od deszczu. Mianowicie Podatkiem od deszczu mają zostać obciążeni właściciele nieruchomości o powierzchni powyżej 600m2, na których powstające lub stojące już budowle wyłączają więcej niż 50% powierzchni nieruchomości z powierzchni biologicznej czynnej, co powoduje zmniejszenie naturalnej retencji terenowej.
Nowym podatkiem objęci mogą zostać od 2021 roku również właściciele czworonogów. Podatek od psa wyniesie w nowym roku maksymalnie 130,30 zł.
Wprowadzone w nadchodzącym roku nowe podatku z pewnością będą miały wpływ na wzrost cen w sklepach na określone produkty.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *